Ania Grochowska
 – autorka bestsellerowego ebooka “Budżet domowy” i propagatorka idei budżetu kopertowego w Polsce. Autorka kursów i szkoleń z zakresu mentalności finansowej i prowadzenia budżetu domowego bez utraty jakości Twojej codzienności. Kiedyś tonęła w długach konsumenckich i ich spłacenie niczego jej nie nauczyło. Ignorancja i kreatywna księgowość rachunkowa doprowadziła ją i jej rodzinę do niemalże ruiny finansowej. Nadal w niewiedzy i winiąca za wszystko innych wpadła na pomysł emigracji, w Szkocji okazało się, że funty nie rosną na mitycznych drzewkach a nagle ni z tego z owego znów zaczeły się pojawiać debety na koncie. Momentem przełomowym było opuszczenie przemocowego małżeństwa. W nowej rzeczywistości, kiedy została sama z trójką dzieci, studiami pielęgniarskimi i bez pomocy rodziny czy państwa w największym kryzysie w jakim może znaleźć się kobieta, odnalazła w sobie siłę aby zawalczyć o swoją niezależność finansową. Nauczyła siebie a potem Polki poprzez kanał na Youtube, że pieniądze można znaleźć w każdym budżecie a jej nowym mottem zaczęło być “Działaj z tym co masz a nie szukaj kwadratowych jaj”. Dzisiaj z humorem wyprowadza finanse polskich rodzin z chaosu. Aby jeszcze lepiej pomagać ukończyła kurs mentora finansowego IPPTK oraz brała udział w Akademii Trenera RBC. Prywatnie pomaganie ma we krwi i towarzyszy swoim pacjentom w powrocie do zdrowia, kiedy pracuje w pobliskim szpitalu jako pielęgniarka.

Ania była gościną DDTVN, Polsat News, udzieliła wywiadów dla Gazety Wyborczej oraz portalu Hello Zdrowie, wystąpiła jako gościni w kilku podcastach.

Prywatnie Ania mieszka w Szkockich Highlandach, w rejonie gdzie owce przeważają liczebnością lokalnych mieszkańców, razem z partnerem Krzysiem wychowują 5 dzieci a w wolnych chwilach poznaje Szkocję, wspina się po górach lub spaceruje nad morzem z psem – chomikiem Cezarem.